Fyzioterapeut k vám domů | mobilní fyzioterapeut | Individuální přístup | Časová flexibilita | doma, na pracovišti, ve zdravotnickém zařízení | v pobytových zařízeních sociálních služeb
Mobilní masáže a fyzioterapie Plzeň

Příspěvek zdravotní pojišťovny na masáže a pohybové aktivity – prevence

Naše služby nejsou sice hrazené ze zdravotního pojištění, ale některé z nich mohou být zpětně proplaceny z fondů prevence zdravotních pojišťoven.

Jaké jsou podmínky? Níže uvádíme přehled vybraných příspěvků na služby, které poskytujeme a na které můžeme vystavit doklad s náležitostmi požadovanými konkrétní zdravotní pojišťovnou.

Přehled příspěvků dle zdravotních pojišťoven s odkazy na jejich webové stránky:

Masáže příspěvek VZP
VZP – Všeobecná zdravotní pojišťovna (111)

Pohyb, pohybové aktivity

Detailní informace a podmínky čerpání příspěvků na webu VZP: https://www.vzp.cz/pojistenci/vyhody-a-prispevky/pohyb

500 Kč pro dospělé ve věku 18–65 let

Příspěvek na pravidelnou pohybovou a zároveň sportovní aktivitu dlouhodobého charakteru rozvíjející koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a posílení středu těla poskytovanou fyzioterapeutem (ne na fyzioterapii).

Příspěvek lze čerpat pouze jednorázově.

Pro vyplacení příspěvku je nutné předložit doklad nebo součet dokladů v celkové hodnotě minimálně 1 500 Kč.

500 Kč pro dospělé ve věku nad 65 let

Příspěvek na zdravotní cviření, pohybovou, rekondiční nebo sportovní aktivitu seniorů rozvíjející koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a posílení středu těla poskytnutou fyzioterapeutem (ne na úhradu fyzioterapie).

V této věkové skupině je možné příspěvek poskytnout po předložení platebních dokladů vystavených na pravidelné i jednorázové pohybové aktivity.

Masáže – rehabilitační aktivity

Jednorázový příspěvek 1000 Kč mohou využít pojištěnci VZP ve věku nad 18 let na rehabilitační a rekondiční aktivity lázeňského typu nehrazené ze zdravotního pojištění, například na masáže. Podmínkou je to, že mají absolvována preventivní vyšetření a prohlídky nabízené VZP https://www.vzp.cz/pojistenci/prevence/preventivni-prohlidky

Podání žádosti pouze on-line formulářem, přístupným z aplikace Moje VZP.

Detailní informace a podmínky čerpání příspěvků na webu VZP: https://www.vzp.cz/pojistenci/vyhody-a-prispevky/prevence/rehabilitacni-aktivity